Keliaujantiems į Turkiją
 • Dėmesio! Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 6 m.), atvykstantys į Turkiją iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki atvy;kimo į šalį atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testą. Būtina turėti popierinį (originalų sertifikatą su QR kodu ir/arba originaliu klinikos antspaudu) arba elektroninį sertifikatą (būtinai su QR kodu) anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. 72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Nepateikę testo rezultatų keleiviai nebus įleidžiami į lėktuvą, vykstantį į Turkiją.
   
 • Keliautojai, atvykstantys į Turkiją 72 val. iki skrydžio privalo užpildyti ir pateikti atspausdintą atvykimo į šalį formą. Užpildžius anketą, ir susiformavus HES (Hayat Eve Sigar) kodui pateiktą dokumentą reikia atsisiųsti ir pateikti atvykus į šalį. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

 

Pasiūlymas „Tez Tour" keliautojams:

 • Jūsų patogumui, bendradarbiaudami su UAB „Medicina Practica laboratorija" suteikiame galimybę „COVID-19 tyrimą PGR metodu +sertifikatas“ įsigyti už specialią kainą - 65 Eur. Šią paslaugą galima užsisakyti užsisakant kelionę kelionių agentūroje arba internetu. Daugiau informacijos apie šią paslaugą

 

Saugumo reikalavimai Turkijoje:

 • Rekomenduojama atvykstantiems į Turkiją įsigyti specialų sveikatos draudimą, kuris, esant reikalui, padengtų visas gydymo nuo COVID-19 išlaidas Turkijoje. Sveikatos draudimą galima įsigyti svetainėje.

 

 • Turkijos piliečiams ir gyventojams taikoma komendanto valanda (darbo dienomis nuo 19:00 iki 5:00 ir savaitgalį nuo penktadienio 19:00 iki pirmadienio 5:00). Turistams komendanto valanda nėra taikoma.
   
 • Ribojama maitinimo įstaigų (restoranų, kavinių, barų ir kt.) veikla. Restoranų, kavinių darbo valandos: 07:00 – 19:00, maistas tiekiamas tik išsinešti ( viešbučių restoranuose tai negalioja). Parduotuvių, prekybos centrų, kirpyklų darbo laikas: darbo dienomis 07:00 – 19:00, Savaitgalį nuo penktadienio 19:00 iki pirmadienio prekybos centrai ir parduotuvės nedirba.

 

 • Turkiškų pirčių, saunų, masažo salonų, baseinų, pramogų parkų ir pan. paslaugos sustabdytos. Turkiška pirtis, sauna, SPA centrai viešbučiuose veikia administracijos nuožiūra.
   
 • Visose viešose vietose, gatvėje, viešajame transporte, įskaitant autobusus, taksi, keltus privaloma dėvėti medicinines veido kaukes. Taip pat kaukes privaloma dėvėti, kai daugiau nei 1 asmuo keliauja privačiu automobiliu.
   
 • Asmenims, nesilaikantiems COVID-19 saugumo reikalavimų taikomos baudos (900 TL).

 

Informacija dėl testų atlikimo Turkijoje:

 • Turkijoje PGR testai atliekami visose valstybinėse ligoninėse ir daugelyje privačių klinikų. Turkijos Respublikos sveikatos ministerijos licencijuotų, PGR testus atliekančių, laboratorijų sąrašas pagal šalies provincijas.
   
 • PGR tyrimai atliekami taip pat ir Antalijos oro uoste (rezultatai pateikiami per 24 val., kaina 250 TL). Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

 • PGR testai išvykstant yra atliekami viešbutyje arba organzuojamas keliautojų nuvežimas į laboratorijas iš anksto numatytu laiku, dvi dienos iki skrydžo.

 

 • Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Tez Tour“ atstovai Turkijoje susitikimo metu. Testo kaina apie 28 EUR/asm. arba 33 $/asm.

 

 • Atlikto testo sertifikatas bus pristatomas į viešbutį ir jį galima atsiimti iš „Tez Tour“ viešbučio atstovo. Testo rezultą galimą sužinoti E-NABIZ svetainėje įvedus keturis paskutinius gauto QR kodo arba paso numerio skaičius.

 

Jeigu Covid-19 tyrimo rezultatas teigiamas (Sąlygos galioja kelionių paketus įsigijusiems keliautojams):

 • Turkijoje veikia į turizmą orientuota „coronavirus free“ sertifikuota sistema (apimanti oro uostus, skrydžius, užsakomąjį transportą, viešbučius ir maitinimo įstaigas). Susirgus ar nustačius COVID-19 užsienio turistui, jis privalo būti izoliuotas pagal Turkijos sveikatos ministerijos nustatytą tvarką. Turkijoje sertifikuotų viešbučių sąrašas.
   
 • Jeigu vis dėl to atostogų metu turistas suserga besimptome ar lengva COVID-19 forma, jis izoliuojamas atskirame viešbučio kambaryje, maistas ir gėrimai patiekiami į kambarį (papildomai mokėti nereikia iki numatytų atostogų laiko pabaigos). Atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą atsakymą turistas gali laisvai toliau atostogauti arba išvykti į Lietuvą; kai dėl teigiamo COVID-19 tyrimo ir privalomos izoliacijos keliautojas, įsigijęs pilną kelionės paketą, negali išvykti pasibaigus numatytam atostogų laikui, o viešbutis nedengia apgyvendinimo išlaidų, TEZ TOUR įsipareigoja savo sąskaita apgyvendinti keliautoją 5* viešbutyje su maitinimu. Ši sąlyga galioja balandžio ir gegužės mėnesio išvykimams.

 

Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą:

 • Grįžtantieji atgal į Lietuvą, dar prieš skrydį turi užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) užpildant elektroninę anketą. Gautą elektroninį patvirtinimą (vadinamąjį QR kodą) reikės pateikti įlaipinimo į lėktuvą metu.

 

 

 

 • Grįžtant į Lietuvą, visiems keliautojams (suaugusiems ir vaikams nuo 16 m.) privaloma turėti ne seniau kaip prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą. Neturintys testo rezultato nebus įleidžiami į lėktuvą. Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.

 •  Išimtis daroma tik ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, taip pat tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims, asmenims iki 16 metų, taip pat nuo COVID-19 paskiepytiems ar šia liga persirgusiems žmonėms, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.(Nutarimas dėl prailginto termino iki 180 dienų įsigalioja balandžio 12 d. Ankstesnis terminas buvo 90 dienų).Kaip pasveikimo įrodymą, keliautojams privaloma pateikti pažymą iš “E.sveikata”, kurios kodas U073 arba gydytojo pažymą su oficialiu vertimu į anglų kalbą, kurioje būtų nurodyta informacija apie atliktą teigiamą PGR ar antigenų tyrimo rezultatą bei pasveikimo datą.

 • Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) sugriežtinus koronaviruso (COVID-19) plitimo valdymo priemones keliautojams, atvykstantiems ir grįžtantiems į Lietuvą, nuo vasario 8 d. oro, jūrų uostuose bus taikomos papildomos medicininės-karantininės kontrolės procedūros. Visų – iš Šengeno ir ne Šengeno šalių – atvykstančių keleivių dokumentai ( užpildyta NVSC anketa, patvirtinto neigiamo COVID-19 testo pažyma, ar dokumentai patvirtinanys, jog žmogus yra persirgęs ar yra paskiepytas) bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Minėtus dokumentus visi keleiviai turės pateikti juos pasitikusiems VSAT pareigūnams ir NVSC darbuotojams. Daugiau informacijos.

 

 • Prašome numatyti, kad papildomos tikrinimo procedūros neišvengiamai pareikalaus daugiau laiko. Visų keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams. Tai leis sklandžiau vykdyti patikrą ir taupyti pačių keleivių laiką.

 

 • Primename, kad iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims privaloma 10 dienų izoliacija. Galimybė ją sutrumpinti numatyta ne anksčiau nei 7 dieną, savo lėšomis atlikus testą COVID-19 ligai nustatyti ir gavus neigiamą atsakymą.
   

 

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku